Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Sportovní masáže

Rozeznáváme několik druhů sportovní masáže:

Tréninková či přípravná masáž (odstraňující únavu )

V ideálním případě by to měla být masáž trvající 40 - 60 min. Poskytuje se zpravidla jednou nebo dvakrát týdně, podle dohody s trenérem,nebo sportovcem a to ve dnech, kdy se nejvíc nahromadila únava z tréninkových cyklů, v období vysoké zátěže je možno aplikovat masáž obden. Střídá se celkové provedení masáže s místní. Po závodě či utkání je vhodné provádět masáž až po určité době uklidnění, v případě vyčerpání až druhý den. Po této masáži má následovat nejméně půlhodinový odpočinek vleže s dostatečným příjmem tekutin.

Pohotovostní masáž

Má připravit, naladit sportovce na podání maximálního výkonu. Provádí se nedlouho před sportovním výkonem a můžeme ji zahrnout jako součást rozcvičení. Dle temperamentu sportovce a druhu sportovního výkonu může mít uklidňující, nebo tonizační charakter. Masáž je krátká.

Masáž o přestávkách mezi výkony

Používá se při závodech a utkáních. Cílem je odstranění únavy.
Sportovní masáže lze provádět pouze na zdravých jedincích!

Nabídka pro sportovní kluby

Vážení trenéři a sponzoři sportovních klubů,
pokud potřebujete připravit Váš tým či jednotlivce na náročný sportovní výkon , rychle zregenerovat fyzické i psychické síly po náročné přípravě či během sportovních klání, je pro Vaše svěřence připraven speciální program kombinovaných regeneračních masáží. Je třeba si uvědomit,že v dnešní době se jakýkoliv sport na vyšší a vrcholové úrovni neobejde bez regeneračního procesu, zejména masáží.


Klasická masáž

Klasická masáž celého těla se provádí na lidech nemocných i zdravých, je obohacením péče o lidské tělo a jeho zdraví a doporučuje se zejména:

- v rekonvalescenci po těžkých chorobách
- při chronických onemocněních pohybového aparátu
- při chronických onemocněních dýchacího systému, zejména s následným tuhnutím hrudníku
- při hemiplegii a paraplegii
- po některých úrazech a operacích
- a hlavně PREVENTIVNĚ


Reflexní terapie

Reflexní terapie využívá tlaku a masáží reflexních zón a ploch na chodidlech nohou, případně i na rukou. Reflexní zóny se využívají nejen pro terapii, ale také pro docela spolehlivou diagnostiku. Reflexní terapie má vynikajíci výsledky při řešení problémů celého pohybového aparátu. Uvolnění krční páteře pomocí reflexní terapie před započetím samotné masáže je samozřejmostí.


Taping

TAPING neboli TEJPOVÁNÍ je metodou využívanou zejména ve sportovním lékařství. Je to praktická a ve své základní podobě poměrně jednoduchá metoda, která k nám byla importována v padesátých až šedesátých letech ze Spojených států. O její popularizaci v Čechách se zasloužili zejména naši hokejoví maséři Miroslav Martínek a Pavel Křížek.
Jejím principem je oblepování různých tělesných partií pomocí tzv. tejpů - speciálních pevných a pružných lepících pásek různé šířky. Tyto bandáže jsou zajímavé hlavně tím, že ošetřenou tělesnou partii zpevní, ale přitom umožní zachování volného krevního oběhu, na rozdíl od od mnoha rehabilitačních pomůcek. Tejp v neposlední řadě také zvyšuje komfort ošetřené osoby tím, že jí umožní soběstačnost, hygienické pohodlí, eliminuje nepříjemné tělesné pocity, jako je třeba svědění, neobtěžuje a zvyšuje pocit jistoty.
"Jedná se o metodu, kterou využívají zejména profesionálové - sportovní lékaři a maséři. Je totiž snadno dostupná, bezpečná a přitom velmi účinná. Může se využívat preventivně, jako účinná korekční metoda při drobných deformacích, například při nápravě propadlé klenby chodidla nebo vybočeného palce, ale také jako určitou formu rychlé první pomoci. Ta přijde vhod třeba při provozování dnes již tak oblíbených outdoorových sportů, například trekkingu, horolezectví, horské turistiky či paraglidingu, kde soběstačnost a svépomoc hrají významnou roli." Tolik o tejpování p. Flandera (člen Aliance masérů zdravotnických České republiky a autor mnoha odborných knih s tématikou masáží), od kterého jsem se tuto metodu naučil.
Osobně používám tejpování při cvičení akrobacie, boxování do pytle (zejména tejp zápěstí) a při běhu si často tejpuji kotníky.


Masáže u vás

Služba je určena pro kolektivy ( sportovní oddíly, firmy, hotely a penziony ) ale i aktivní jednotlivce, nebo seniory.
Pokud jste časově vytíženi a nemáte čas navštívit masérský salón, tak vyzkoušejte mobilní masérské a rekondiční služby u Vás doma.
Dle dohody zajistím masáže a další regenerační služby( viz nabídka služeb) přímo na místě Vámi určeném dle Vašich požadavků ( firma, hotel, společenské a vzdělávací akce, zábavné a sportovní akce). Masáž si proto může objednat kdokoliv z Vás.


TOPlist